„DIGITALNA PISMENOST“
BEOGRAD
Od 11.03. do 13.03.2019.
Pozivamo mlade sa invaliditetom/hendikepom starosti do 35 godina, sa prebivalištem u Beogradu i okolini, da se prijave na edukativni program na temu digitalne pismenosti.
O PROGRAMU
Digitalna pismenost ima za cilj razvoj digitalnih kompetencija, pod kojima se podrazumevaju ključne sposobnosti za dugoročno učenje uz posedovanje sposobnosti za pouzdanu i kritičku upotrebu elektronskih medija za posao, odmor i komunikaciju. Ove kompetencije se odnose na logičko i kritičko razmišljanje, na visok nivo veštine upravljanja informacijama i na dobro razvijene veštine komunikacije. Digitalna kompetencija prepoznata je kao jedna od 8 osnovnih kompetencija neophodnih za doživotno učenje i pomoću nje se stiču i razvijaju i ostale veštine.
TEME PROGRAMA:
- Zbog čega je važno koristiti društvene mreže
- Facebook i Instagram (alati i analitika)
- Veštine komunikacije u digitalnom okruženju
- Formiranje brenda ili ličnosti na društvenim mrežama
- Targetiranje i kreiranje kampanja
- Kupovina i plaćanje preko interneta
- Sigurnost u digitalnom okruženju
- Stvaranje digitalnih sadržaja-Dizajn u programima Canva, Adobe Spark i Snap Seed
Mesto održavanja: In Centar, Cara Lazara 5-7, Beograd. Edukacija će se održati u računarskoj učionici.
Radionice su celodnevne (od 10:00h do 16:30h) .
Učešće na programu je besplatno. Forum mladih sa invaliditetom snosi sve troškove obuke i organizuje ručak i kafe pauze.
KAKO SE PRIJAVITI?
Da biste se prijavili za učešće u programu potrebno je popuniti prijavni formular.
Prijavni formular se šalje na e-mail adresu: prijave@fmi.rs .
Rok za podnošenje prijava je 7. mart 2019. godine.
Broj polaznika programa je ograničen. Na osnovu primljenih prijavnih formulara, biće odabrano 12 učesnika.
Za sve dodatne informacije o programu možete se obratiti Forumu mladih sa invaliditetom putem telefona 011 32 20 632 (od 09:00h do 17:00h) ili putem mail-a prijave@fmi.rs .
Projekat “Digitalna i medijska pismenost mladih sa invaliditetom/hendikepom” realizuje Forum mladih sa invaliditetom u partnerstvu sa Udruženjem studenata sa hendikepom, Udruženjem za mlade Srbije i Secons-grupom za razvojnu inicijativu. Saradnici na projektu su Ministarstvo omladine i sporta i Tim za socijalno uključivanje i smanjenje siromaštva Vlade Republike Srbije. Projekat je podržala Evropska unija u okviru “Civil Society Facility and Media Programme 2016-2017”.