Forum mladih sa invaliditetom | Youth with disabilities forum

Forum mladih sa invaliditetom | Youth with disabilities forum

O nama

Forum mladih sa invaliditetom

Forum mladih sa invaliditetom (FMI) je organizacija civilnog društva, koja se bavi unapređenjem kvaliteta života i položaja u društvu osoba sa invaliditetom. Kao udruženje građana, FMI je osnovan u Beogradu 2005. godine od strane mladih osoba sa invaliditetom, i do sada je uspešno realizovao oko 80 projekata, sa više od 8000 direktnih korisnika.

Naš rad se temelji na univerzalnosti, nedeljivosti i međuzavisnosti svih ljudskih prava i osnovnih sloboda, kao i na potrebi da se osobama sa invaliditetom garantuje puno uživanje tih prava i sloboda bez diskriminacije.

Polazeći od potrebe da se osobe sa invaliditetom uključuju i žive od slobodno izabranog rada, kao i neophodnosti postojanja radnog okruženja koje je otvoreno, inkluzivno i dostupno, FMI je kreirao sveobuhvatan paket usluga za osobe sa invaliditetom i poslodavce koji doprinosi unapređenju zapošljivosti. Time smo postali liderska organizacija u Srbiji u oblasti zapošljavanja osoba sa invaliditetom.

0
Godina uspešnog delovanja
0 +
Uspešno završenih projekata
0 +
Direktnih
korisnika
Vizija

Društvo ravnopravnih i aktivnih građana u kome su osobe sa invaliditetom osnažene da samostalno žive i odlučuju, u skladu sa potrebama i resursima.

Misija

Želimo da doprinesemo društvenom uključivanju osoba sa invaliditetom, zastupanjem i promovisanjem ljudskih prava, kroz uspostavljanje međusektorskih partnerstava, izgradnju i jačanje neophodnih ljudskih i drugih resursa i kapaciteta.

Naš tim

Jovana KM 2

Jovana Krivokuća-Milovanović

Izvršna direktorka

Jovana Krivokuća-Milovanović

Rođena u Kraljevu, 1983. godine. Diplomirala na Fakultetu političkih nauka, smer međunarodni odnosi. U FMI od 2008. Entuzijasta i optimista. Veruje u promene. U prava. U borbu. U stav. Da pristup stvara atmosferu. Da lično raspoloženje određuje kakvo će vreme biti tog dana. Voli folklor, igru, košarku. A najviše porodicu i prijatelje.
Slađana Lević

Slađana Lević

Programska direktorka

Slađana Lević

Rođena 1983. godine u Trsteniku. Završila osnovne studije na Fakultetu političkih nauka, smer međunarodni poslovi, i master iz oblasti Upravljanja projektima na Fakultetu organizacionih nauka. Učestvovala u pisanju i vođenju više od 40 projekata domaćih, EU i drugih međunarodnih donatora. Angažovana u oblastima društvene inkluzije, zapošljavanja, mladih, kao i u realizaciji niza skupova, treninga i konferencija.
2023-01-26-12-50-20-989

Tanja Radović Krstić

Activity Manager

Tanja Radović Krstić

Rođena 1983. godine, odrastala i živi u Beogradu. Osnovne i master studije završila na Fakultetu za Specijalnu edukaciju i rehabilitaciju. FMI-u se priključila kao saradnica 2019. godine, a od januara 2023. godine zaposlena je kao Program (Activity) menadžerka. Raduju je autentični ljudi, dve devojčice koje je zovu mama, njena mačka i druge mačke, ples, dobre knjige i vešto odsvirane bas linije.
stefani

Stefani Nedović

Admin Manager

Stefani Nedović

Rođena 1992. godine na Cetinju. Diplomirala na Fakultetu za specijanu edukaciju i rehabilitaciju u Beogradu. Prevencija i tretman vulnerabilnih društvenih grupa joj je u fokusu. Raduje se baletu kao dete, a njoj se raduju deca, najčešće ranjiva. Voli da ulepšava ljude, i spolja i iznutra.
JelenaKostic

Jelena Kostić

Savetnica za podršku osobama sa invaliditetom pri zapošljavanju

Jelena Kostić

Rođena u Vranju, 1986. godine. Završava master studije na Fakultetu za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju, smer: specijalna edukacija i rehabilitacija osoba sa teškoćama u mentalnom razvoju. Večiti optimista i zaljubljenik u Epsku i Naučnu fantastiku. Veruje u drugu šansu i da svako ima potencijal koji može iskoristiti za lični rast i razvoj. Bavi se osnaživanjem i zapošljavanjem osoba sa invaliditetom.
slika za sajt

Milica Glišić

Savetnica za podršku osobama sa invaliditetom pri zapošljavanju
Rođena 1991. godine u Zenici. Osnovne i master akademske studije završila je na Fakultetu političkih nauka u Beogradu. Doktorandkinja je Fakulteta političkih nauka, smera za socijalni rad i socijalnu politiku. U dosadašnjem radu bavila se prevencijom i borbom protiv rodno zasnovanog nasilja i trgovine ljudima, psiho-socijalnim savetovanjem i istraživačkim radom. Strastveni ljubitelj odbojke i nauke. Sami možemo uraditi tako malo, zajedno možemo učiniti mnogo.
Milica Ludoški photo1

Milica Šajinović

HR expert

Milica Šajinović

Rođena 1995. godine u Zrenjaninu. Završila master studije psihologije, a od 2019. godine aktivna u civilnom sektoru. Bavila se prevencijom rodno zasnovanog nasilja, savetodavnim radom, kao i sprovođenjem istraživanja na temu nasilja u partnerskim odnosima mladih, seksualnog nasilja i uznemiravanja itd. Godine 2021. započinje karijeru u ljudskim resursima, najpre na poslovima regrutacije i selekcije, da bi razvila interesovanje ka integraciji i razvoju zaposlenih i organizovanju različitih edukacija i radionica. Voli poeziju, Van Goga i slatkiše. U slobodno vreme se bavi analizom snova, ali najviše od svega voli da provodi vreme sa svojom macom Frejom.

Strateške oblasti

  1. Razvoj usluga podrške osobama sa invaliditetom u procesu traženja zaposlenja
  2. Razvoj usluga podrške poslodavcima za zapošljavanje osoba sa invaliditetom
  3. Podsticanje preduzetništva osoba sa invaliditetom
  4. Razvoj zagovaračkih inicijativa za unapređenje zakonodavnog okvira u domenu politika zapošljavanja osoba sa invaliditetom
  5. Aktivnosti koje doprinose unapređenju položaja i kvaliteta života osoba sa invaliditetom

Šta radimo ?

Forum mladih sa invaliditetom od 2008. godine intenzivno radi na zapošljavanju osoba sa invaliditetom na otvorenom tržištu rada.

Naši karijerni centri pružaju sledeće usluge:

  • individualno savetovanje
  • podršku pri izboru odgovarajućih profesionalnih ciljeva
  • grupne radionice ličnog razvoja
  • motivisanje i osnaživanje za aktivno traženje zaposlenja
  • individualno praćenje u skladu sa planom zapošljavanja i predviđenim merama podrške
  • organizovanje i usmeravanje na radnu praksu ili profesionalnu obuku
  • podršku u prepoznavanju individualnih potreba za prilagođavanjem radnog mesta i radnih zadataka
  • pripremu za razgovor za posao
  • podršku u pisanju CV-a.
 

Pružamo savetodavnu i konsultativnu podršku poslodavacima u cilju jačanja internih kapaciteta i procedura za zapošljavanje osoba sa invaliditetom. Podrška se ostvaruje kroz:

  • Realizaciju treninga koji ima za cilj da prenese znanje za uspešnu primenu inkluzivnih procedura u procesu zapošljavanja osoba sa invaliditetom i inkluziju osoba sa invaliditetom u radnu sredinu.
  • Savetodavne i konsultativne usluge: informisanje, uputstva, saveti i dodatna pojašnjenja u oblasti zapošljavanja osoba sa invaliditetom.
  • Učešće u različitim aktivnostima koje FMI organizuje, a koje doprinose unapređenju položaja osoba sa invaliditetom na tržištu rada.
  • Mrežu poslodavaca za zapošljavanje osoba sa invaliditetom koja služi kao mesto okupljanja, savetovanja, informisanja, konsultacija i podizanja kapaciteta domaćih i inostranih kompanija
  • Portal za zapošljavanje osoba sa invaliditetom (www.zaposljavanje.fmi.rs) kao baza kandidata za zapošljavanje – pruža poslodavcima mogućnost besplatne registracije, objave oglasa i predselekcije kandidata iz baze biografija kandidata za zapošljavanje, u skladu sa iskazanim potrebama kompanije (predselekcija podrazumeva odabir kandidata za određene radne pozicije).

 

FMI realizuje i različite aktivnosti koje unapređuju položaj osoba sa invaliditetom u društvu, a koje se odnose na pristupačnost usluga i prostora, jačanje kapaciteta relevantnih aktera, zagovaračke aktivnosti, i drugo.

Naše vrednosti

  • Poštovanje ljudskih prava – Naš rad karakteriše stalno zalaganje da osobe sa invaliditetom uživaju puno poštovanje svih ljudskih prava. Imamo svest o tome u kojoj meri je važno da se smanjuje društvena nejednakost i da svaki čovek živi dostojanstveno.
  • Uvažavanje različitosti i tolerancija – Različitost je bogatstvo društva i aktivnosti Foruma su oslobođene predrasuda i stereotipa. Tako se pristupa i korisnicima.
  • Odgovornost – Odgovornost je za Forum odnos prema korisnicima i korisnicama, organizacijama, društvu. Unutar Foruma je to odnos prema poslu, ali i međusoban odnos zaposlenih.
  • Integritet – Ono što govorimo i pišemo u skladu je sa onim što radimo.
  • Stalno učenje i razvoj veština – Prioritet Foruma je kontinuirano širenje znanja i veština, kako učesnika programa tako i zaposlenih, sa namerom da se što kvalitetnije i brže postignu željene promene.

 

 

 

 

Ko su naši saradnici ?

Forum okuplja relevantne aktere radeći na promenama u okviru postavljenih strateških oblasti, a kao svoje ključne partnere Forum vidi: osobe sa invaliditetom, korporativne partnere i preduzeća, fondacije i organizacije civilnog društva, donatore i državne institucije.

Skip to content